Partner publikacji

Nowy standard w czyszczeniu zębów – jak mądrze wybrać szczoteczkę soniczną?

Mniej płytki nazębnej? Zdrowsze dziąsła? Bielsze szkliwo? Marzenie o zdrowym uśmiechu staje się realne za sprawą zaawansowanych szczoteczek do zębów. Obecnie najpopularniejsze są szczoteczki soniczne, które są znane na rynku już od dawna, ale dopiero teraz przeżywają prawdziwy boom. Jednak, czy każda szczoteczka soniczna jest równie skuteczna? Wyjaśniamy, jak spośród wielu modeli, wybrać ten najlepszy…

banner

Zdrowie zaczyna się...

Od uśmiechu, a dokładnie od stanu jamy ustnej i nie ma w tym przesady. Eksperci już od dawna podkreślają, że nieleczone choroby zębów i dziąseł rzutują na zdrowie całego organizmu i mogą prowadzić do wielu groźnych powikłań, w tym chorób układu krążenia (zawałów i udarów), problemów gastrycznych, chorób nerek, sepsy, przedwczesnego starzenia się, a nawet niepowodzenia przeszczepu lub braku kwalifikacji do transplantacji.

Z pomocą w dbaniu o zdrowie zębów i dziąseł przychodzą nam szczoteczki soniczne, jedno z największych osiągnięć technologicznych w dziedzinie stomatologii. Na czym polega ich fenomen?

Najbardziej zaawansowane szczoteczki jak Philips Sonicare, wykonują aż 62 tys. ruchów na minutę. Czyszcząca siła Philips Sonicare to unikalne połączenie dynamicznego ruchu końcówki, który mechanicznie rozbija płytkę bakteryjną i szerokich ruchów wymiatających jej włókien, które skutecznie usuwają już rozbitą płytkę.

Szczoteczka soniczna jest nie tylko skuteczna, ale też bezpieczna i delikatna dla dziąseł. Bez obaw mogą więc używać jej osoby z nadwrażliwymi zębami, borykające się z parodontozą, a także dzieci już od 3. r. ż. I chociaż eksperci podkreślają, że szczoteczka soniczna jest rozwiązaniem, które pomaga nam lepiej zadbać o zdrowy uśmiech niż szczoteczka manualna, to nasz wybór ma znaczenie. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach… Dlatego postanowiliśmy obalić kilka mitów i potwierdzić najważniejsze fakty.

1 mit

Każda szczoteczka soniczna czyści tak samo

Niestety, nie jest to prawdą. Fakt jest taki, że na rynku znajdziemy szczoteczki lepsze i gorsze. Dlatego dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę na to, jakie rezultaty czyszczenia obiecuje producent. Niektórzy z nich deklarują do 20 razy mniej płytki bakteryjnej, także w trudno dostępnych miejscach, czy 100 proc. mniej przebarwień w porównaniu do szczoteczki manualnej. A im lepsze rezultaty, tym skuteczniejsze czyszczenie zębów!

2 FAKT

W przypadku szczoteczek sonicznych badania kliniczne są ważne

Oczywiście, że tak! Bez nich rezultaty czyszczenia, które deklaruje producent szczoteczek sonicznych są tylko obietnicą. Natomiast rezultaty czyszczenia daną szczoteczką soniczną potwierdzone w badaniach klinicznych, prowadzonych przez lekarzy dentystów w dużej grupie pacjentów, dają Ci gwarancję, że Ty też możesz spodziewać się podobnych efektów. Co więcej, zaufane marki jak np. Philips Sonicare Prestige 9900, które sprawdzają skuteczność swoich produktów w badaniach klinicznych, często mogą pochwalić się rekomendacją stowarzyszeń ekspertów takich jak Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS), największej organizacji skupiającej lekarzy dentystów. 

3 FAKT

Zaawansowana szczoteczka soniczna z aplikacją pomoże Ci śledzić postępy w czyszczeniu zębów i udzieli indywidualnych wskazówek

Chociaż brzmi jak science-fiction, to prawda. Szczoteczka soniczna może być Twoim „nauczycielem”, czego przykładem jest model Philips Sonicare Prestige 9900. Na czym polega jego wyjątkowość? Podczas szczotkowania inteligentna technologia SenseIQ do 100 razy na sekundę wyczuwa siłę nacisku i styl szczotkowania, a następnie dopasowuje się do niego zapewniając najlepsze rezultaty. Dodatkowo szczoteczka Philips Sonicare Prestige 9900, posiada możliwość połączenia się z aplikacją na telefon, co pozwala monitorować proces mycia zębów: nacisk szczoteczki, szybkość ruchów, czas poświęcony na konkretne powierzchnie, otrzymywać instruktaż w czasie rzeczywistym, śledzić postępy dzięki szczegółowym raportom i otrzymywać indywidualne porady. To nie tyle rewelacja, co rewolucja!

4 mit 

Jakość pracy szczoteczki nie ma znaczenia, więcej ruchów szczoteczki sonicznej oznacza skuteczniejsze czyszczenie

Nie zawsze deklaracja większej ilości ruchów włókien szczoteczki sonicznej idzie w parze ze skutecznym usuwaniem płytki nazębnej. Faktem jest to, że najważniejsza jest optymalna ilość ruchów włókien szczoteczki sonicznej, ich synergia oraz zakres działania. To właśnie odpowiednia ilość dynamicznych ruchów włókien końcówki, które rozbijają płytkę nazębną w połączeniu z optymalną ilością i odpowiednim zakresem ruchów wymiatających, które wymiatają rozbitą wcześniej płytkę nazębną, także z trudno dostępnych miejsc, przekłada się na skuteczne mycie zębów, a jednocześnie gwarantuje delikatność dla dziąseł.  

video: xvhxioYkO3o

5 FAKT 

Wieloletnie doświadczenie marki w tworzeniu szczoteczki sonicznej ma znaczenie

Tak i to duże! Technologia soniczna to żadna nowość – szczoteczki soniczne pod marką Sonicare możemy kupić od lat 90-tych XX w. Stąd warto inwestować w produkty marek, które od lat rozwijają technologię soniczną i są uznawane za ekspertów. Marka, posiadająca tego typu szczoteczki soniczne dostarcza innowacyjnych i praktycznych rozwiązań w kolejnych modelach produktów. Masz więc szansę skorzystać z najbardziej zaawansowanych rozwiązań. Przykładem są przełomowe szczoteczki soniczne Philips Sonicare Prestige 9900, które dzięki technologii SenseIQ podczas mycia zębów wyczuwają siłę nacisku i styl szczotkowania, a następnie dopasowują się do niego zapewniając najlepsze rezultaty i kompleksową pielęgnację. Inwestycja w taką szczoteczkę, to inwestycja w zdrowy i piękny uśmiech na lata. 

6 mit 

Każda końcówka do szczoteczki sonicznej nawet innego producenta, bezpiecznie i skutecznie umyje zęby

To nie prawda. Fakt jest taki, że o rezultatach czyszczenia decyduje nie tylko technologia soniczna, ale także konstrukcja końcówki i jakość włókien. Badania kliniczne przeprowadzone są przez producenta z użyciem szczoteczki i końcówki tej samej marki. Tylko używanie takiego zestawu daje gwarancję deklarowanych przez producenta rezultatów. Dlatego tak ważne jest, żeby do szczoteczki sonicznej danej firmy dobrać końcówkę tego samego producenta. Niektóre z renomowanych marek, np. Philips Sonicare Prestige 9900 mogą pochwalić się specjalistycznymi włóknami, które zostały zaprojektowane we współpracy z dentystami, co zapewnia lepsze pokrycie zęba i dotarcie do przestrzeni międzyzębowych. Dodatkowo mają w swojej ofercie różne końcówki: usuwającą płytkę nazębną, dbającą o zdrowie dziąseł czy najbardziej wszechstronną 3w1. Bo każdy uśmiech ma inne potrzeby. 

7 FAKT

Końcówkę szczoteczki należy wymieniać co trzy miesiące

Chociaż możesz tego nie widzieć na pierwszy rzut oka, to końcówki szczoteczki z czasem się zużywają. Włókno o dużym zużyciu może nawet niszczyć szkliwo lub ranić dziąsła, dlatego tak kluczowa jest wymiana końcówki szczoteczki po 3 miesiącach zgodnie z rekomendacją dentystów. Zaawansowane technologicznie szczoteczki, jak Philips Sonicare Prestige 9900, same powiadomią Cię o konieczności wymiany, uwzględniając intensywność użytkowania. Dodatkowo zaprojektowane z dentystami specjalistyczne włókno szczoteczki zmieni kolor pod wpływem zużycia. Jeśli więc chcesz wykorzystywać pełnię możliwości swojej szczoteczki - wymieniaj końcówki szczoteczki regularnie.

 

Podsumowując, higiena jamy ustnej ma znacznie dla dobrego samopoczucia i zdrowia, więc postaw na najlepsze rezultaty potwierdzone w badaniach, sprawdzoną technologię i doświadczenie producenta szczoteczek sonicznych.

 

 

Ankieta

Powiedz, z jakiego powodu chciałbyś zacząć używać szczoteczki sonicznej Philips Sonicare?